Forum Discussion
almcc
Feb 08, 2017Explorer
A lot depends on your usage and Temps. We paid around $150 at 18 cents/kwh. It may be cheaper to run WH and furnace on propane if the price is lower. Our usage includes a washer and dryer.
About Campground 101
Recommendations, reviews, and the inside scoop from fellow travelers.14,717 PostsLatest Activity: Feb 20, 2025